Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Yapay Yemlerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-03-2007, 12:47   #1
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan pilker (kurşun balık )

arkadaşlar sitemizde bilgi varmı araştırdım bulamadım,oltacıyızbiz sitesinden bahadır beye danıştım pilker kurşun balıklarla ilgili bilgileri paylaşmak istedim,ağırlığı 5-1000gr a kadar oluyormuş tekneden dip balıkları için ve hafif olanları orta suda kullanılıyormuş joker yem ilede çaparilere ağırlık olarak kullanılıyormuş,kıyıdanda iskele,liman gibi 5-6 metre derinliklerde sarkıtma olarak indir-kaldır yöntemi ile dip balıklarına kullanılıyormuş bizim aramızda kullanan varsa paylaşırmısınız ?hafif olanları 15-30 gr gibi rüzgarlı havalarda atçek için kullanılabilir
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-03-2007, 09:25   #2
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
arkadaşlar sitemizde bilgi varmı araştırdım bulamadım,oltacıyızbiz sitesinden bahadır beye danıştım pilker kurşun balıklarla ilgili bilgileri paylaşmak istedim,ağırlığı 5-1000gr a kadar oluyormuş tekneden dip balıkları için ve hafif olanları orta suda kullanılıyormuş joker yem ilede çaparilere ağırlık olarak kullanılıyormuş,kıyıdanda iskele,liman gibi 5-6 metre derinliklerde sarkıtma olarak indir-kaldır yöntemi ile dip balıklarına kullanılıyormuş bizim aramızda kullanan varsa paylaşırmısınız ?hafif olanları 15-30 gr gibi rüzgarlı havalarda atçek için kullanılabilir

yapılarından dolayı atçak için uygun olacağını pek sanmıyorum... ki zaten diğer tip lurelerden at çek için kullanılabilecek gereğinden fazla model var kıyaslanacak olursa diğerlerinin yanında randıman vereceğini sanmam... bi ara sudak avında kullanmak için tersten bağlananını yapmıştım... direk dipten geliyordu (zaten öyle olmalı sudak avında) hem çok fazla takılıyordu hemde dipteki tortuyu çok fazla dağıtıyordu... ama denemenizi tavsiye ederim en azında tecrübe oluyor...tecrübe derken nasıl hareket ettiğini görüyorsunuz ve daha sonra belki bi başka avlanma şekli yada özel bi yerde kullanırsınız... elinizdeki lurelerden birini kullanarak kalıp hazırlayabilirsiniz daha sonra da bu kalıba kurşunu dökebilirsiniz...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 10:17   #3
Rauf
Guest

Hataylı bir arkadaşım bunlarla at cek yaparak balık yakaladığını anlattı ancak ağırlık olarak normal rapalalardan daha ağır olmasına karşın sizin verdiğiniz ağırlıkta değiller bunlardan bir kac ceşidinin resmi vardı ekliyorum rast gele.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2007, 13:22   #4
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Rauf bey evet bunlar at çek için kaşık çeşitleri.Rapaladan ağırdır ama 3 gr fark var.bende bunları dişli balıklar için kullanıyorum.Denizde levrek -gölde turna için idealler,tabiki renkleri deneyeceksiniz.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2007, 19:40   #5
Rauf
Guest

Mehmet bey bir gün bunlar icin balık bulursak!! deneriz inşallah.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları