Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-03-2007, 18:28   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan öneri

Arkadaşlar bildiğiniz gibi ben de de sizdeki alfa mıdır beta mıdır albanın 60 makinası var fakat benim kamışım da çok ağır ve ikisi beni çok yoruyor , ağır kamışımın makinasını değiştirmek istiyorum, hoş makina ağırlıkları satış sitelerinde yazmıyor ya , ben biraz araştırdım aşağıdaki dena değil gibi siz ne önerirsiniz, benim avlarımı biliyorsunuz , kıyıdan . Azami 50 ytl vermeyi düşünüyorum. Avmarketinde DAM makinalarda indirim var
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg impactbilgi.jpg (77,7 KB, 112 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-03-2007, 20:30   #2
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Göksel kıyıdan at çek yapıyorsun tahminimce,işte tam burada bir yanlışlıkmı desem yoksa başka kelimemi kulansam bende bilmiyorum,at çek için türkiyede çok ağır malzemeler kulanılıyor bunun nedenide oltayı uzağa atabilmek ama eşyanın tabiatına aykırı diye bir söz vardır,at çek rahat yapılabilmesi için kamışında makinanında hafif olması gerek.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2007, 21:08   #3
gokseldbuga
Guest

Hayır at çek yapmıyorum, 2 köstekli veya tek gezer kurşunlu takımlar kullanırım, 1 saat sabah veya akşam suyunda at çek yaparsam onun için daha hafif bir kamış ve makinam var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2007, 09:57   #4
aganta borina borinata
Guest

göksel almayı düşündüğün makinaları yabancı sitelerde de arat... ağırlıkları hakkında bilgi bulabileceğinden eminim... bi de alacağın makinanın kaçlık misinanın kaç metre sarıldığıda önemli...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2007, 13:17   #5
gokseldbuga
Guest

yazıyorum yazıyorum ama, site olduğu gibi çakılıp kalıyor, tekrar yazayım bakalım gözükecek mi.
Daha dayanıklı olduğunu düşündüğüm okumayı almayı tercih ettim, aşağıdakileri de yanında sipariş verdim. 100 ytl yi geçeyim de kargodan kurtulayım diye bir de dam kamış aldım (indirimdeydi). toplam 108ytl tuttu, peşin eft ile odedim 104 odedim hepsine
Ürün
2475300 D.A.M SPEZIPOWER 300 CM KAMIŞ
VİDALI KAMIŞ AYAĞINo: :KÜÇÜK
1523 D MUSTAD İĞNE 100LÜNo: :5 Numara
0,35 ASSO CLASSIC BOBİN MİSİNA 1000mt
0,40 ASSO CLASSIC BOBİN MİSİNA 1000mt
0,35 ASSO DOUBLE STRENGTH MAKARA MİSİNA 100MT
OKUMA IMPACT IM-65 MAKİNE
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2007, 13:38   #6
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Göksel güle güle kullan, bence güzel bir takım olmuş. Spezipower'ın tekne kamışını kullanıyorum ve çok memnunum, umarım sen de memnun kalırsın. Hep büyük balık yakala inşallah ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2007, 14:56   #7
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

göksel hayırlı olsun ,bende 3 gündür düşünüyorum spezipower spin 2473270 10-30 atar atçek için ama resimde sap çok kısa duruyor acaba aslıda öylemi kısa ise atçek için nasıl olur bende bir kamış var 30-60gr 240cm sapı kısa zevk almıyorum senin aldığında sap uzun birde aynı atarda parçalı kamış aynı fiyata birtürlü karar veremedim bir not sana oltakımı com.da 75 ytl alışveriş yaptınmı kargo yok aklınızda bulunsun benim içimi rahatlacak bir fikri olan olursa sevinirim parçalı kamış iki parça dam aynı sitede daha mantıklı değilmi o 240cm
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-03-2007, 14:59   #8
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

esasında dükkana gidip görmek lazım ama ist.gitmek sorun değil istoç denen yere gidene kadar adam izmire gider bursadan
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-2007, 19:13   #9
baltiokka
Oltacı

selam arkadaşlar.makine almadan önce çevirme kolu mil sistemimi yoksa vidamı, rulmanlar kapalımı ve makarayı ileri geri hareket ettiren mekanizma dişli sistemlimi bunlara bakın. tabiki albastar gibi çin malı ve sadece türkiyede satılan makineleri kastetmiyorum. bence makine almadan önce [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresine girin ve mekanizmaları bi inceleyip öyle karar verin! banax sx i tek geçerim!
baltiokka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları