Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Tatlı Su Balıkları

Tatlı Su Balıkları Türkiyede yaşayan tatlı su balıkları hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-08-2009, 22:14   #1
GreenRoaD
Oltacı

Varsayılan aynalı sazan için acil yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ve sizden ricam olucaktı
ben aynalı sazan tutma konusunda pek bilinçli değilim cevremde böyle bana yardımcı olabilecek birlikte avlanmöaya gidebileceğim kimsede yok bana her konuda yardımcı olabilecek ve birlikte avlanmaya gidebileceğim kimse varmıdır ist bağcılardan ben şimdiden tşk ederim.

Yaşamak Bir oLasılıktır
GreenRoaD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-08-2009, 23:24   #2
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

aganta borina borinata
Guest

--------------------------------------------------------------------------------

enteresan derecede ayrıntılı bi site...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

rastgelsin...

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-08-2009, 19:36   #3
GreenRoaD
Oltacı

yokmudur arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilecek beni aynalı sazan konusunda yetiştirebilecek bir arkadaş?

Yaşamak Bir oLasılıktır
Eski 13-08-2009, 23:49   #4
bekir arslan
Oltacı

merhaba erdoğan daha bu sabah avdan döndüm.istanbulda aynalı sazan bulman çok zor bazı yerlerde var fakat israil sazanı aynalı sazanın yemi yemesine fırsat vermediği için yakalamak zorlaşıyor.eğer sıfırdan başlıyosan sana temel kuralları kısaca anlatayım.tabi daha sonra işin inceliklerini yavaş yavaş kavrarsın. önce avlanacağın bölgeyi arpa mısır küspesi ve yemcilerde bulabileceğin kuzu küspesi ile yemlemelisin yemlemeden birkaç saat sonra yay diye tabir edilen takıma tek iğne bağlamalısın (bu tek iğne çok önemli) yaya un mısır küspesi yumurta ile karışım yaptığın hamurdan sıkıp yayın altındaki tek iğneyede sert olmamak şartı ile mısır takmalısın.diğer sazan türleri mısırı biraz sevmesede aynalı sazan asla hayır demez .birde deneyimlerimle keşfettiğim şey aynalı sazan ayçiçeği küspesini daha çok seviyor ama bulmak biraz zor tabi.eğer büyük sazan yakalamak istiyosan kendinden fedakarlık yapaıp gece avlanacaksın iyi bir yemleme sağlam kamış sağlam bir makine ve 40 lık misina şart.ve en önemlisi iyi bir avlak ve sessssizlik.şimdilik bukadar .ha buarada dün gerçekten müthiş aynalı sazanlar tuttum bir gölet buldum ama kimseye söyleme niyetinde değilim burda yazarsam yamyam tırıvırıcılar orayıda mahveder.gölde sadece aynalı sazan ve sarı sazan var.
çankırılı
bekir arslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-08-2009, 18:39   #5
GreenRoaD
Oltacı

kimse bilgisini paylaşmak istemiyor anlaşılan..

Yaşamak Bir oLasılıktır
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları