Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Deniz Balıkları

Deniz Balıkları Türkiye denizlerinde yaşayan balık türleri hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-01-2006, 16:46   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan YILAN BALIĞI (Anguilla anguilla)

Resim-YILAN BALIĞI (Anguilla anguilla)

F- Anguillidae
L- Anguilla anguilla
İ- Eel
M-

--------------------------------------------------------------------------------

Vücut uzun yılan şeklinde, yanlarda hafif yassı olup küçük pullarla kaplıdır. Renk üreme zamanına kadar kahverengimsi sarı, üreme zamanı gelince gümüşidir. Ömürlerinin büyük kısmını (6-20 yaşa kadar) tatlı sularda geçirirler. Yumurtlamak üzere tatlı suları terk ederek denize açılırlar. Üremelerini Meksika Körfezinde gerçekleştirirler. Hayatlarında bir defa yumurta kaparlar. Yumurtlayan yılan balıkları ölür. Çıkan yavrular 3 yaşında, 65-70 mm boyuna geldiklerinde karasularımıza ulaşırlar. 20-60 yıl yaşarlar.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik

Bu mesaj en son " 03-08-2007 " tarihinde saat 12:36 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-11-2007, 14:35   #2
ismail2776
Miço

Yılan balığının ızgarası süper oluyor
ismail2776 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2007, 17:49   #3
eşref sürek
Tayfa

yanlış anlamadıysam buradan akdenizi okyanusu geçip meksika körfezine yumurtla öl yavruların aynı yolla ülkemize gelsinler çok ilginç birde balık hafızası 3 saniye derler
Eski 24-11-2007, 19:34   #4
Rauf
Guest

Alıntı:
eşref sürek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yanlış anlamadıysam buradan akdenizi okyanusu geçip meksika körfezine yumurtla öl yavruların aynı yolla ülkemize gelsinler çok ilginç birde balık hafızası 3 saniye derler
Sen bakma eşref o karikatür bizim cumhurun uydurması (kendide biliyor ya) ya yunusları ne yapalım selamlar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2007, 19:48   #5
dudi
Miço

dudi kullanıcısının avatarı

rauf abi vardır cumhur abinin bi bildiği
Eski 24-11-2007, 19:51   #6
cumhur
Kaptan

cumhur kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Rauf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sen bakma eşref o karikatür bizim cumhurun uydurması (kendide biliyor ya) ya yunusları ne yapalım selamlar.
abi yapma lütfen ben niye uydurayım , orda ne yazıyorsa onu aktardım, vallahi hiç birşey yazmadım, ratsgele.

biz lafa daldık unutuyordum , taygun eline sağlık çok güzel bilgiler,sana tavsiyem mangalda şişi süper dene , teşekkürler. rastgele.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
SİTE ÜYESİ ARKADAŞLAR = KONULARA LÜTFEN YORUM YAZINKİ, DOĞRU YANLIŞ, İYİ KÖTÜ, EKSİK VARSA HEP BERABER ÖĞRENELİM.
Ç SULARIMIZ VE DENİZLERİMİZE PLASTİK MADDELERİ ATMAYALIM= her balığa gittiğinizde 2 ad plastiği toplayın - 2 gün fazla balığa gideceksiniz.TEŞEKKÜRLER
cumhur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-11-2007, 20:01   #7
dudi
Miço

dudi kullanıcısının avatarı

evet cidden taygun eline sağlık kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum
Eski 26-11-2007, 07:58   #8
ender
Tayfa

ender kullanıcısının avatarı

Selam arkadaşlar
önceki haftalarda yeni mesajlara tıklayınca 3-5-bilemedin biraz fazla konu açılıyordu bu hafta baktım herkes yazmış konu oku oku bitmiyo hatta konunun birinde gelinlik kız gibi lafı geçti demekki her kes evde avlanamayınca yazmaya vermiş kendini.valla bu gidişle bir kaç hafta sonra gelinlik kız yerine evde kalmış kız(kuru)gibi kelimeleri yazılacak. ne diyeyim allah bahtınızı nasibinizi açsın.o kadar tel no verdim adres verdim arayın diye aramadınız. bende kaldırdım. yakında ev işi örgü örnekleri ne nasıl yapılır. vs köşeleri görürsem şimdiden söyleyeyim yadırgamıyacağım.allah kolaylıklar versin.
selamlar saygılar.

Ender ÇAM
1966 A Rh +
İzmir-Balçova
0 232 459 24 10
0 507 747 63 32
endercam35@gmail.com
ender.cam@windowslive.com
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ender Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-2007, 21:09   #9
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Yılan Balığı Avı :İzmir /Çandar lıda akşamları yılan balığına bırakma yapacağımız zamanlar, bakır çayından sinek iğner ile yemlik balıkları mümkün olduğunca fazla zedelemeden yakalayıp, pilli hava kopresörlü balık kaplarına doldurup havanın biraz kararmasını bekleriz.(asıl gaye bırakma yerlerimizin başkarı tarafından öğrenilmemesidir.)yer tesbitinden sonra balıkları öldürmeden ve mümkün olduğunca, hızlı bir şekilde balıkların sırt yüzgecinin hemen altından iğnelere takıp fırlatmadan suya girip balıklar bırakılır.bırakma yerleri kimseye çaktırılmadan dal parçası,pet şişe gibi birşeylerle sabitlenir.Sabah gün ağırdıkdan sonra oltalar kontrol edilip toplanır,yılan balığı yakalanmış ise zaten iğneyi yutmuştur,içi temizlenirken çıkarılır.Derisi tulum çıkarılıp dilimlenir ve güzelce ızgara yapılıp yanında yeni rakı ve roka,az peynir vede kavun ile beraber götürülür.
Oltası: köstek 0,30-beden 0,35-iğne 7/0 veya 8/0 - kurşun 250 gr - fırdöndü 3 no
olta takımları ikili olarak 1 lt pet şişelere islar kum doldurulup ağız kısmına bağlanılır,olta takımlarını sabah toplamak için çarpma ile tarama yapmak lazım,çünkü mutlaka gece dalgalar nedeniyle takılmar yer değiştirmiş olabilirler.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-11-2007, 11:00   #10
Rauf
Guest

Avusturyalı bir tatlı su avcısı dostumdan nakledeyim. O demiştiki yılan balığının kanı eğer elindeki acık bir yaranın üzerine düşerse zehirlenme yaparmış.ikinci olarak dediği de.yılan balığını hareketsiz kılmak istiyorsanız sidikliğinin bir santim gerisine bıcakla keserseniz hareketsiz kalırmış nedeni sinir merkezi oradaymış bana öyle söyledi.denemesi sizden.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları