Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Baba Yalçın

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-05-2012, 21:09   #1
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Ahmet TARİH tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Son 1-2 yıl içerisinde konu ile ilgili bazı gelişmeler, kıpırdanmalar olmaya başladı. Olmazsa denizin sillesi ya da doğanın sillesi diyelim inanınki çok ağır olur. Ama bu iş akıllıca uzun vadeli düşünürek her ihtimal düşünülerek yapılmalı. Birilerinin insafına mahsar olarak ya da nabza göre şerbetle asla olmaz. Daha hala kavradıklarından emin değilim ne siyasileri ne bürokratları nede bazı bilim adamları, ne balıkçımızın büyükleri (zaten onların iflah olma şansları yok tıp bu konuda çaresiz) nede küçükleri.
Her ne kadar da yeterli olmasada bir yerden başlanması gerekiyor.
"BİZ DEĞİLSEK KİM, ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN"

Bir kaç ay önce dalgıçların halde deniz dibinde saklanan trol kapaklarını bulmak için uzun çaba harcadığını televizyonlardan seyrettik. O işin magazin tarafı. Şaka gibi Tv. kanalı o haberi verirken polis dipte trol kapısı çıkartırken aynı anda kameralar neyi çekiyordu biliyormusun. Aynı limanın iskelesine koca kamyon geldi gıcır gıcır trol kapıları mobilya gibi ham ağaç bir vernik çek hepsi mobilya gibi olur o derece, bir kamyon dolusu tepeleme. Resmen herkesle alay edercesine bu cüreti nerden alıyorlar sizce. 162 tane foto koyucam. O iş öyle önlenmez. İsterse devlet 3 günde bitirir ama İSTERSE!!?***
Diğer forumda nasıl olacağını 1.000 defa yazdık, gene yazıcaz.

Sanıyorum son dönemde konu ile ilgili bir kamu oyu oluşmaya başlandı. Sıra ısrarlı bir şekilde bu görüşleri kanun yapıcı makamlara iletebilmek sanırım. Bu konyuda yakın zamanda yapılmış veya yapılacak girişimler varmıdır acaba Yalçın abi. Valla hiç bir siyasi bağım yok, o kadar yazdık 1 kişide gel arkadaş ne yapalım demedi. Eski dönemdeki vekillere iletildiğini ve beğenildiğini anlatmışsınız. Aklın yolu birdir. O doğru Ahmet'çimde ben kimseyi aramadım toplantıda denk gelinmişti mola anında konular kısmen aktarıldı. Zaten benimde toplantılara gitme amacım oralardan bir cacık çıkmaz bunu en iyi bilenlerdenim. İşte konuya vakıf aklı başında sıfatı ne olursa olsun birine denk gelipte sorunları aktarabilirmiyiz diyedir. Aradan 4-5 ay bir zaman geçtikten sonra tel.'la arandım adres alındı. Yıl 2002'di. O şekil yani. Yeni vekillere iletildimi veya iletilecekmi. Valla ben kimsenin kapısını çalmadım. 30-40 senemizi bu işe adamışız onlar biz bulması lazımki sonuç çıksın bu ülkenin en önemli sorunlarından. Milletvekilleri ne için var.

Ülke sorunlarından balıkçılığı çözmesi gerekenler, denizleri katledenlerin 50 yıldır her istediklerini yaptılarda çözdülermi adamlar ne istedide almadı, martılar çözdü siyasiler çözemedi. Yosa çözme niyetlerimi yok.
Bu konudaki gelişmelerdende bizleri haberdar edebilirseniz sevinirim.
Herhangi bir konudan haberim olursa elbette. Ama demem o ki forumları okuyan internet ortamında o kadar kişi var. Denizini balıkçılığı halkını ileriye yönelik düşünen varsa ve elinden bir şey gelebilecek siyasiler varsa artık mektup, dosyalar, mail değil odaya kapanıcaz soru soracak bizde anlatıcaz neyin ne olduğunu neler yapılması gerektiğini ne yapılırsa neler olurun sonuçlarınıda. Sırası geldikçe deyinicez Ahmet'çim. Ama siyaset benim işim olamaz burda girmeyim. Ama elinden bir şeye gelebilecek birini bulan biri olursa oturur yüzyüze 100 defa 1.000 defa anlayana kadar üşenmeden anlatırız. Bütün denizlerin balığını oltayla ben tutmayacağıma göre acaba niye çırpınıyorum. Allah'ın bir tek kulu tek yetkili yokmu, acaba niye çırpınıyorum!!!??***
Daha burda hiç bir şey yazmadım. Saygılar.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları