Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Mazmoz (Yemleme)

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-04-2007, 15:25   #21
mufi
Guest

Alıntı:
discus tafarından gönderildi
valla abi 20 senedir orda avlanan bir ustamın sözüydü yumurta meselesi.nisan sonu gibi biter dedi bende ona inandım demekki yemişler beni.peki abi bişey sorcam balık neden yeme karşı bu kadar iştahsız.ağustos ayıdı sanırım 3 kişi tuttuklarımız kovaya sığmıyordu şimdi neden yoktur.(sözlerim yanlış anlaşılmasın kefal hakkında fazla bilgim yoktur ilk deneyimimde gümüldürde olmuştu)
dün gümüldür azmakkta idim.. malum yerd hem sazan hem kefal var.. ancak bu aralar kefalden eser yok nedenmi?
yeni ve ilk kez duydum ..ne kadar doğru ise.? kefal .yumurta döken sazanın yumurtalarının peşinde imiş..o yüzden başka bir şey yemiyormuş...
aynı ortamda yaşıyorlar ancak sazan daha fazla dip meraklısı.. kefal tüm yaz boyunsa tüm derinliklerde geziyor. ama bu dönem ki sazanın yumurta dökme mevsimi.. kefal konusunda azmakta tık yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-04-2007, 21:02   #22
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

tamam abi şimdi anlaşıldı konu. sanırım banada aynı şeyi anlatmaya çalıştılar
acemelik ya konuyu anlayamamışım.öyleyse nisanı beklicez heralde çıksın diye teşekkür ederim abi bilgin için .saygılar...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-05-2007, 22:08   #23
selimlee
Oltacı

selimlee kullanıcısının avatarı

arkadaşımız çok iyi bilgilendirmiş teşekkürler.bende yaptığım bir yemlemeden bahsetmek istiyorum.belki sizde dnerseniz çok iyi sonuç alabilirsiniz.ince kadın çorplarını hepimiz biliriz.13 15 cm .boylarında kesin.bir ucunu düğümleyip kapatın.küçük kese görüntüsü olan çorabın içine başta sardalya olmak üzere (bu benim görüşüm)sardalye yi ezerek içine sıkşık olarak koyun ve ağırlık yapsın diye ceviz kdar bir taşı içine koyduktan sonra diğer ucunuda bağlayıp kapatın.yumruk büyüklüğünde olan bu yem toplarını (14 15 kadar olursa daha iyi olur)avlağınıza atın.yengeç v.s. çorapları yırtmazsa ve gelen balıkta o yem topunu yiyemiyeceğine göre iyice kuduracak ve sizin attığınız oltanın yemine hemen atlayacaktır.Valla bugün aklıma geldi. Daha hiç denemedim. c.tesi akşamdan balıklıova tarafına gidecem.Umarım işe yarar ya sizce.
Eski 04-05-2007, 22:10   #24
selimlee
Oltacı

selimlee kullanıcısının avatarı

en başta yaptığım yemlemeden demişim kusura bakmayın düşündüğüm yemlemeden diyecektim
Eski 05-05-2007, 08:40   #25
mufi
Guest

Alıntı:
selimlee tafarından gönderildi
arkadaşımız çok iyi bilgilendirmiş teşekkürler.bende yaptığım bir yemlemeden bahsetmek istiyorum.belki sizde dnerseniz çok iyi sonuç alabilirsiniz.ince kadın çorplarını hepimiz biliriz.13 15 cm .boylarında kesin.bir ucunu düğümleyip kapatın.küçük kese görüntüsü olan çorabın içine başta sardalya olmak üzere (bu benim görüşüm)sardalye yi ezerek içine sıkşık olarak koyun ve ağırlık yapsın diye ceviz kdar bir taşı içine koyduktan sonra diğer ucunuda bağlayıp kapatın.yumruk büyüklüğünde olan bu yem toplarını (14 15 kadar olursa daha iyi olur)avlağınıza atın.yengeç v.s. çorapları yırtmazsa ve gelen balıkta o yem topunu yiyemiyeceğine göre iyice kuduracak ve sizin attığınız oltanın yemine hemen atlayacaktır.Valla bugün aklıma geldi. Daha hiç denemedim. c.tesi akşamdan balıklıova tarafına gidecem.Umarım işe yarar ya sizce.
Selim kardeş yanlız bahse konu çorap naylondur ve sentetik tir denizde yıllarca kalır atık olur. onun yerine şimdilerde yeni bir icat var eriyen torbalar onları kullanmak lazım suda eriyip gidiyor denizede zararı olmuyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-2007, 08:42   #26
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
selimlee tafarından gönderildi
Selim fikrin güzel ama kadın çorapı genellikle tekneden yemleme için(aslında daha çok balığı toplamak için) kullanılan yöntemlerden birisidir ve oldukçada faydalıdır...ama şu aralar balık yumurtada ve çok nazlı...ama hiç yemleme yapmamaktansa bunu denemek elbette yararlı olucaktır...
not: "balık yem topunu yiyemiyeceğine göre " demişsin...bundan eminmisin...kadın çoraplarının ne kadar narin olduğunu sanırım biliyorsundur...hanımdan biliyorum en ufak bir tırnak darbesiyle kaçtığına çok şahit oldum...yengeci ya da midyeyi kıran vede iğneleri açabilen bir çene yapısına sahip bir balık için bu hiçde zor olmasa gerek diye düşünüyorum...ve zaten nazlı olan balığı sen bunlarla doyurursan gittiğin yerde balıklardan epeyce hayır duası alırsın gibime geliyor...
haftasonu için şimdiden rastgelsin...haberlerini bekliyoruz...inşallah sistemin iş yapar...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-2007, 08:47   #27
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Selim kardeş yanlız bahse konu çorap naylondur ve sentetik tir denizde yıllarca kalır atık olur. onun yerine şimdilerde yeni bir icat var eriyen torbalar onları kullanmak lazım suda eriyip gidiyor denizede zararı olmuyor.
Hay ağzına sağlık Muvaffak abicim...sabahın köründe cevap yazınca insanın aklına gelmiyor bazı şeyler(sanırım afyonum patlamadı henüz ) ama senin maşallahın var bakıyorum...

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-2007, 13:38   #28
gıracemi
Kaptan

gıracemi kullanıcısının avatarı

mesajını yeni gördüm muvaffak abi.. sana basınca gerek kalmayacağını söyleyebilirdim.. nedenide akan suyun hortum içersinde oluşturduğu vakum, aynı karbüratörlerdeki venturi sistemi gibi.. emme zamanında piston üzerinde oluşan vakumun benzin haznesindeki benzini alıp havayla karıştırması gibi düşün.. ama yinede sen çözüm yaratmakta fazla zorlanmış gibi gözükmüyosun.. eğer bilinçli bi avcı olduğunu bilmesem civardaki kefalleri bitirmek için sinsi planlar yaptığını düşünürdüm '' çanakkale ekibini çatlatmanın zamanı gelmedi mi?? ''
Nasip olursa bu sezon bundan bi tane tutucam inşallah...
Aramıza katılan bayanlar olduğu için sansürü uygun buldum...

iskele_bekcisi@hotmail.com
'' No one live forever ''
gıracemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-2007, 13:55   #29
kutluhan
Çımacı

kutluhan kullanıcısının avatarı

muvaffak abicim ntv izliyorumda TÜRK MUCİT yarışmasında derece alırdı bu buluş bence. ihtiyaçlar icatların anasıdır di mi ama?
([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kutluhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2010, 20:32   #30
tamer tünay
Oltacı

fikirler harika.sıra tatbikatta.inşallah başarılı olur.teşekkürler
tamer tünay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları