Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-11-2009, 10:02   #1
bilal_20
Oltacı

Varsayılan Antalya-burdur-alanya kıyıdan av yerleri yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar,
Aranıza ve bu hobiye yeni girdim. Amatörce eskiden beri içimde av sevgisi vardır. Fakat şimdiye kadar gerçekleştirme şansım olmamıştı. Burdurda ikamet etmekteyim fakat Antalya ve Alanya'da da avlanabilirim. Yakın yerler sonuçta. Bu haftasonu Antalyadaydım. Biraz konyaaltı tarafında dolaştım. olta atanlar vardı. Bende takımı alıp gittim ve bende attım. ilk seferde Karagöz çektim ve çok mutlu olmuştum fakat daha sonra bunun acemi şansı oldugunu gördüm. çünkü denize en az 10 takım bıraktım. çok kayalıktı sanırım çok fazla takılıyordu. yani avdan hiç zevk alamadım. av boyunca olta kurtarmak için çabaladım. Antalya ve çevresi için kıyıdan en güzel av yerlerini öğrenmek istiyorum.
üstadların yardımını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
bilal_20 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-11-2009, 11:58   #2
bilal_20
Oltacı

bu haftasonu tekrar gideceğim.içimdeki bu av hevesini falezlerdeki kayalara bırakmak istemiyorum. gittiğim akşam yağmurluydu zaten. o yağmurda bile vazgeçmedim olta attım ama olmadı işte. üstadlar ustalar hadi yardım edin lütfen.

Bu mesaj en son " 01-11-2009 " tarihinde saat 12:26 itibariyle bilal_20 tarafından düzenlenmiştir....
Eski 01-11-2009, 18:11   #3
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

bilal bey aramıza hoşgeldiniz.. lara gençlık parkı şelalesinin altına inebilirsiniz vermli bir avlaktır yanlız gidiş yolu biraz tehlıkelıdır. kayalara takılmaması için şamandıralı dip takımı kullanmanız ve şelalenin akıntısına bırakmanız sizi sonuca götürecektir.. yem olarak yaneç veya marketlerde satılan dondurulmuş karides kullanabilirsiniz.. rastgele..

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-2009, 20:57   #4
bilal_20
Oltacı

Veli bey,
teşekkür ederim. daha çok yeni olduğum için sizin bilgileriniz benim için çok değerli. özellikle antalya konusunda bilgim yok. antalya hakkında duyduklarım beni hayal kırıklığına uğrattı özellikle kıyı avcılığında. yolu tehlikelidir derken ne kasdettiniz? ben artık sorarak bulacağım oraları. genelde gece avcılığı yapacağım için benim için güvenilir olması önemli. yani tinercisi hapcısı olmasın aslında usta bir avcı arıyorum birgün antalyada avlanabileceğim. yoksa tek başına zor oralarda
Eski 01-11-2009, 22:16   #5
bilal_20
Oltacı

Veli bey,
teşekkür ederim ilginiz için. bende konum heralde cevapsız kalacak sanmıştım. Antalyayı pek bilmiyorum ama bulurum. ben gece avı yapıcam ama güvenilir midir?
Eski 02-11-2009, 08:10   #6
Necati ARAT
Kaptan

Alıntı:
bilal_20 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
Aranıza ve bu hobiye yeni girdim. Amatörce eskiden beri içimde av sevgisi vardır. Fakat şimdiye kadar gerçekleştirme şansım olmamıştı. Burdurda ikamet etmekteyim fakat Antalya ve Alanya'da da avlanabilirim. Yakın yerler sonuçta. Bu haftasonu Antalyadaydım. Biraz konyaaltı tarafında dolaştım. olta atanlar vardı. Bende takımı alıp gittim ve bende attım. ilk seferde Karagöz çektim ve çok mutlu olmuştum fakat daha sonra bunun acemi şansı oldugunu gördüm. çünkü denize en az 10 takım bıraktım. çok kayalıktı sanırım çok fazla takılıyordu. yani avdan hiç zevk alamadım. av boyunca olta kurtarmak için çabaladım. Antalya ve çevresi için kıyıdan en güzel av yerlerini öğrenmek istiyorum.
üstadların yardımını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
Bilal bey aramıza hoş gelrdiniz..
Bu öyle bir hastalıktır ki bulaştımı kurtuluş yoktur buna inanın..
İşaallah en güzel avları yaşarsınız..
Buradada kalıcı ve keyifli paylaşımlar gerçekleştirirsiniz..

Not: imza ayarlarınızıda tamamlarsanız sizi daha yakından tanır, Hitabette de yanlışlık yapmamış oluruz..
Sağlıcakla..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-2009, 09:29   #7
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Aramıza hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-2009, 14:17   #8
bilal_20
Oltacı

Herkese teşekkürler. Umarım büyük avlar beni bekliyordur Antalyadaki arkadaşların yardımını bekliyorum
Eski 02-11-2009, 19:07   #9
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

Wink

Alıntı:
bilal_20 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Veli bey,
teşekkür ederim. daha çok yeni olduğum için sizin bilgileriniz benim için çok değerli. özellikle antalya konusunda bilgim yok. antalya hakkında duyduklarım beni hayal kırıklığına uğrattı özellikle kıyı avcılığında. yolu tehlikelidir derken ne kasdettiniz? ben artık sorarak bulacağım oraları. genelde gece avcılığı yapacağım için benim için güvenilir olması önemli. yani tinercisi hapcısı olmasın aslında usta bir avcı arıyorum birgün antalyada avlanabileceğim. yoksa tek başına zor oralarda
bilal bey yolu tehlıkelıdır derken iniş yolunu kastetmiştim dik ve sarpa bir yer olduğu için ağır yaralanmalara sebep olabilir.. aracla ulasımda bir sorun yok anlıyacagınız. tinercı ise malum kafası güzel olacagı için inmesi imkansız insede saglam cıkma olasılıgı cok düşük usta olmasamda müsait oldugumuz bir hafta hem tanışmış hemde beraber balık avı yapmış oluruz herdaim rastgele..

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-01-2010, 11:39   #10
ahmet1833
Oltacı

Hoşgeldiniz Bilal bey,gece avı verimlidir ama mutlaka yanınızda bir arkadaşınızın olması lazım,maalesef Antalya kıyı balıkçılığı açısından biraz kısırdır,Kundu sahili,aksu deresinin denize döküldüğü yer,manavgat çayının denize döküldüğü yer,falezler düdenin denizle buluştuğu yer..vb.
Önemli olan burada tutmak istediğiniz hedef balığınız!Özellikle bu söylediğim yerlerde at-çekle güzel avlara imza atabilirsiniz,,,

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları