Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-10-2012, 14:02   #11
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
speed0972 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Riyobi Ecusima 4000vi - 6000vi ve 8000vi modellerini kullanıyorum....Gerçekten güzel makinalar.. Yalnız her av dönüşü özellikle tuzlu suda iseniz mutlaka makinayı çeşme suyu ile yıkayıp kurutun ve İçinde pas sökücü bulunan Sprey yağ ile bakımını yapmayın...Makinanın misina sarma rulman aparatı ve Kolu korozyona uğruyor....

Ayrıca belirtmek isterimki Bu markanın ithalatçı firması İstanbul İstoç'ta Marmarabalık ürünlerinin tamir bakım ve yedek parçası olarak istanbul dışında olsanız bile kargo ücretini karşılamanız karşılığında yakında ilgileniyorlar..Bu konuda bana yardımcı olan marmarabalık tan Zafer beye sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum...

Aşağıda iki adet resmini verdiğim makinamı Sprey yağla temizledikten sonra düştüğü durum buydu....Marmarabalık'tan Zafer bey'le irtibatımdan sonra makinayı kendilerine gönderdim ve bakımı yapıldıktan sonra işaretli elemanları orijinal yedek parçalarıyla değiştirildikten sonra Riyobi Ecusima 4000vi makinam şu anda çalışır vaziyette....

Böyle bir hizmet verdiklerini doğrusu bilmiyordum, böyle bir hizmet veriyor olmaları eğer gerçekse makinanın kalitesini gözümde katlayacaktır.. Ayrıntılı bilgi verirseniz servis hakkında benimde 1-2 tane makina yollamam gerekebilir 3 ya da 4 tane ecusima var. Hepsinin bakımını kendim yapıyorum fakat sarma rulman ekipmanı sürekli aynı problemi tekrarlar hala geliyor, takımlar sürekli teknede kaldığından yüksek derecede rutubete maruz kalıyor bu yüzdende üzerinde korozyon oluşumları görülüyor..
Paylaşımınız için teşekkürler..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-10-2012, 08:17   #12
speed0972
Oltacı

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Böyle bir hizmet verdiklerini doğrusu bilmiyordum, böyle bir hizmet veriyor olmaları eğer gerçekse makinanın kalitesini gözümde katlayacaktır.. Ayrıntılı bilgi verirseniz servis hakkında benimde 1-2 tane makina yollamam gerekebilir 3 ya da 4 tane ecusima var. Hepsinin bakımını kendim yapıyorum fakat sarma rulman ekipmanı sürekli aynı problemi tekrarlar hala geliyor, takımlar sürekli teknede kaldığından yüksek derecede rutubete maruz kalıyor bu yüzdende üzerinde korozyon oluşumları görülüyor..
Paylaşımınız için teşekkürler..
Aşağıda verdiğim linkte iletişim bilgileri ve telefon numarası var...Oradan Zafer beyle iletişime geçin...Sorunlarınızı iletin....Gereken ilgiyi göstereceklerdir....Ben daha önce resimde görüldüğü gibi makinanın sorunlu olan kısımların fotolarını çekerek mail atıp daha sonra tel ile aramıştım....karşılıklı görüştükten sonra makinaları istediler daha sonra tekrar dönüp masrafı ilettiler ve okeyledikten sonra makinaları tamir edip gönderdiler....Tabiiki kargo masraflarını ben karşıladım.....Ben Gaziantep'ten Kadir kendilerine iletirseniz hatırlayacaklardır....

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
speed0972 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2012, 10:12   #13
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Bu güzel ve bilgilendirici paylaşım için gerçekten teşekkürler.Rasgele.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları