Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-11-2006, 20:02   #1
mufi
Guest

Varsayılan dün ne yaptım..

Arkadaşlar belki inanmazsınız dün ekmek içi ile bir adet çipura 350 gr. ve 1 adet levrek.. 300 gr dan agır ..hemde yakın mesafedn20/30 mt.den yakaladım.
ekmegin mucizesi....

Bu mesaj en son " 10-11-2006 " tarihinde saat 20:14 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-11-2006, 21:22   #2
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Maşallah...

Hocam bereketli olsun.Gece mi,gündüz mü aldın.Su sakinmiydi,köpürüyormuydu ?Azıcık anlat abi,feyz alalım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-2006, 22:24   #3
gokseldbuga
Guest

ekmek ici ile abimin buyuk baliklar yakaladigina sahit oldum, tebrik ederim buyuk balik icin en iyisi kucuk kalamarlar, 2-3 hafta once hale gidip almak istedik ama sayili diye tutturup kasadan vermediler, Bodrumda balikcilar cope atar, deneyiniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-2006, 23:07   #4
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Muvaffak Abi inanırım, şu ana kadarki en büyük çipuramı ekmekli dip kıbrıs ile almıştım (1 kilo). Ayrıca dayımın ekmekle 52 parça levrek ve çipura aldığını da biliyorum bir keresinde (gerçi orada çiftlik patlamış, saymayabiliriz ).

Afiyet olsun abicim ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-2006, 12:28   #5
aganta borina borinata
Guest

ellerinize sağlık...ben daha önce levrekle ilgili bi konuda "ekmekle bile bu balığı yakaladım" derken ...arkadaşların "amma attın" vb. akıllarından geçen cümleleri tahmin etmiştim...muvaffak abi böyle bi açıklama yapınca rahatladım doğrusu...iyiki bunu yazdın muvaffak abi...teşekkür ederim...

şunuda belirteyim bu yazıdan sonra kimse ekmekle levrek avlamaya gitmesin...bu sadece bi şanstır...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-2006, 12:29   #6
mufi
Guest

Arkadaşlar İshak kerdeşime feyiz de vermek baabından detaylı anlatayım .şimdi şööle oldu sabah yaklaşık 8,15 gibi beton iskeledeyim su durgun. hatta yeryer parlak /ayna gibi rüzgar çok hafif kuzey dogu gibi ki bana göre karadan /arkamdan geliyor.ama çok hafif.iskelenin boyu ortalama 20 metre eni 1,5 metre denizden yüksekliği 1,m. beton. yani saglam..güneş sol tarafımdan geliyor.bu durumda sarı/fosfor renkli şamandra kullanıyorum ki cillop gözüküyor..karşımda minik zarganalar cirit atıyor tabii gözümüz yok onlarda..varsa yoksa iri kefal...huzurlu bir ortam..etrafta kimse yok. oooh be..kafam rahat..ama birde bu siteden arkadaşlar olsa derken...balık geldi..
işte bu ortamda hasbel kader muhtemelen zihinsel sorunu olan bir çipura ve levrek bana geliyor....
olay bu..nasıl ama??? olayın sanki içinde gibi yaşadınız dimi???heh..heh..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-2006, 15:13   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Teşekkürler....

Sevgili abim,öyle güzel tarif etmişsin ki;sanki kendimi orada seninle beraber hissettim.Bende liman içi.iskele gibi beton kaplı denizin içine doğru uzanan ve su derinliği 1 metreden az olmayan böyle mekanlarda gece zoka atmayı veya dip kıbrıs denemeyi çok severim.Öfffffff ulan öffffffff vallahi özlemişim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-2006, 21:34   #8
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

abi ağzına sağlık güneşin sol tarafımı ısıttığını hissettim ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-2006, 08:34   #9
mufi
Guest

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
abi ağzına sağlık güneşin sol tarafımı ısıttığını hissettim ...
bak işte şimdi terledin. ..sana çıkart demiştim şu montu...mert!! bak şimdi terin üzerinde soğuyacak. üşüteceksin. yahu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-11-2006, 01:33   #10
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi oldu mu şimdi,sen kalk hayvanları ekmeğe alıştır,sonrada biz bir dünya kadar yemle gidip elimiz boş dönsün balıkların gramajlarına bakılırsa akşam yavaş yavaş yenilmiştir gibime geliyor...

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları