Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-08-2012, 15:26   #1
Mehmet Eren
Oltacı

Varsayılan Istanbul güzel avlak

Herkese merhaba, yarın bir arkadaşımla balığa çıkacağız kendisi ilk defa ciddi balığa çıkıyor ona bu zevkli spor ve hobimizi öğretmeye çalışacağım . Ekipmanı hazırladım reklam olmasın ama vurgun çapariden sipariş verdim aralarında yeşil tüy, rengarenk tüy ve beyaz tüylü çapariler bulunuyor. Çengelköyden sardalya ve istavrite atalım diye düşünmüştüm hangi çapari iyi iş görür sizlerce? Farklı bir yeri önerirseniz sevinirim burayıda birgün dene güzeldir vs gibi bende fazla bilmiyorum genelde üsküdar, çengelköy, kandilli, kartal taraflarındayım ama çok kayalık olan yerleri takılma riskinden dolayı tercih etmiyorum. Kadıköyde oturuyorum ama karşıda zevkli ve ulaşımı çok zor olmayan yerler varsa gidebilirim. Şimdiden ilginize teşekkürler.
Mehmet Eren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-08-2012, 15:34   #2
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Mehmet umarım İstanbul'da oturan arkadaşlar yardımcı olurlar.VURGUN çapari güzeldir bizlerde devamlı o ürünü kullanıyoruz..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2012, 07:37   #3
madlove
Çımacı

madlove kullanıcısının avatarı

sevgili adaşım bende kadıköy bostancıda oturuyorum benım tercıhım genelde uskudarda kuskonmaz camısının onu,ve ben iyi balık tutmak istiyorum diyorsanda kandilli iskelesinin beton olan sol tarafını dene derim kesinlikle boş dönmezsin,bayramdan sonra gidicem dersende rapala ile çinekop deneyebilirsin özellikle kandillide bayramdan sonra çinekop yapmaya başlar

İnsanın iyisi sözünden, Balığın iyisi gözünden belli olur...!
madlove Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2012, 09:41   #4
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Mehmet aramıza hoşgeldim İstanbullu dostlarımız gereken cevapları mutlaka verceklerdir,fakat İstanbulda avlanacak o kadar çok yer varki cevapları duyunca sende şaşıracaksındır sanırım.Rasgele.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2012, 09:45   #5
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Varsayılan İstek

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Mehmet umarım İstanbul'da oturan arkadaşlar yardımcı olurlar.VURGUN çapari güzeldir bizlerde devamlı o ürünü kullanıyoruz..
Süleymancığım benden istediğin zaten hazırda varmış,şimdilik onları getireceğim fakat talebinin nasıl olacağını seninle tekrar buluşunca tekrar konuşacağız.10 lu olarak hazırlamışım zaten.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2012, 12:14   #6
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Alıntı:
Mehmet Eren tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese merhaba, yarın bir arkadaşımla balığa çıkacağız kendisi ilk defa ciddi balığa çıkıyor ona bu zevkli spor ve hobimizi öğretmeye çalışacağım . Ekipmanı hazırladım reklam olmasın ama vurgun çapariden sipariş verdim aralarında yeşil tüy, rengarenk tüy ve beyaz tüylü çapariler bulunuyor. Çengelköyden sardalya ve istavrite atalım diye düşünmüştüm hangi çapari iyi iş görür sizlerce? Farklı bir yeri önerirseniz sevinirim burayıda birgün dene güzeldir vs gibi bende fazla bilmiyorum genelde üsküdar, çengelköy, kandilli, kartal taraflarındayım ama çok kayalık olan yerleri takılma riskinden dolayı tercih etmiyorum. Kadıköyde oturuyorum ama karşıda zevkli ve ulaşımı çok zor olmayan yerler varsa gidebilirim. Şimdiden ilginize teşekkürler.
Beyaz martı tüyü vede Kırçıllı hindi,kaz veya Martı tüyünden yapılı olan 15 oltalı çapariler harika iş görürler...rast gelsin...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-2012, 13:43   #7
Mehmet Eren
Oltacı

Yanıtlar için teşekkürler dün arkadaşımla sabah çengelköye gittik. Böyle birşey görmedim hayatımda okadar çok çöp vardıki denizde uzaktan gelirken aa platformmu yapılmış diye düşünüyordum. Ölü sokak hayvanları bile vardı. Direk vaniköy parkına gittik 3 saat orda olta salladık. Balık yoktu 5 tane istavrit topladım ben okadar arkadaşda bi midye tuttu . Birkaç kişi levreğe ekmek atıyordu ama yakalayan olmadı. Sonra hadi kandilliye gidelim dedik çıktık gittik. Biraz çay bahçesinde oturup dinlendikten sonra açtık takımları 1 saat attık ara sıra yanımızda balık alan vardı ama bizim oltalara bişey gelmedi ta ki... Sararken çok ağırlaştı bir anda olta yanımdaki adamda bana baktı "noldu yeğenim banamı takıldın?" dercesine. Ikımızde çekiyoruz çekiyoruz birde lastikmi çekiyoruz anlamıyorum. Sonra sudan çıktı, benim çapari onunkine dolanmış onunkindede 3 tane palamut! Birini ortak yakaladık diye bana verdi bizde sonradan döndük eve balıkları yedik. Yeni tecrübeler edindik, arkadaşım birşey tutamasada doğru atış yapmayı öğrendi ve balığı sevdi güzel bir gündü.
Mehmet Eren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-2012, 11:22   #8
madlove
Çımacı

madlove kullanıcısının avatarı

mehmet kardeşim bende vurgun çapari aldım ,ama deneme fırsatım daha olmadı bayramın 2.günü üsküdara gidip denicem umarım verim alırım bu çapariden

İnsanın iyisi sözünden, Balığın iyisi gözünden belli olur...!
madlove Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-2012, 13:38   #9
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Alıntı:
Mehmet Eren tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yanıtlar için teşekkürler dün arkadaşımla sabah çengelköye gittik. Böyle birşey görmedim hayatımda okadar çok çöp vardıki denizde uzaktan gelirken aa platformmu yapılmış diye düşünüyordum. Ölü sokak hayvanları bile vardı. Direk vaniköy parkına gittik 3 saat orda olta salladık. Balık yoktu 5 tane istavrit topladım ben okadar arkadaşda bi midye tuttu . Birkaç kişi levreğe ekmek atıyordu ama yakalayan olmadı. Sonra hadi kandilliye gidelim dedik çıktık gittik. Biraz çay bahçesinde oturup dinlendikten sonra açtık takımları 1 saat attık ara sıra yanımızda balık alan vardı ama bizim oltalara bişey gelmedi ta ki... Sararken çok ağırlaştı bir anda olta yanımdaki adamda bana baktı "noldu yeğenim banamı takıldın?" dercesine. Ikımızde çekiyoruz çekiyoruz birde lastikmi çekiyoruz anlamıyorum. Sonra sudan çıktı, benim çapari onunkine dolanmış onunkindede 3 tane palamut! Birini ortak yakaladık diye bana verdi bizde sonradan döndük eve balıkları yedik. Yeni tecrübeler edindik, arkadaşım birşey tutamasada doğru atış yapmayı öğrendi ve balığı sevdi güzel bir gündü.
İstanbul boğazının bu tip koylarında tüm zarzavatları su üzerinde görebilirsiniz...Göya belediyenin deniz üstündeki pislikleri temizleyen 10metrelik teknesi bu iş için yapıldı...Çalışan yok demektir...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları