Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-01-2007, 19:23   #11
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

murat çok üzüldüm hayal kırıklığın için. ama kısmet be. herşey gönlünce olsun.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-01-2007, 06:59   #12
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Murat'ım,olsun be .....Vallahi bayramdan bu yana bende kaç defa gittim ve hep tef gibi gerilip geldim...Ama, yine dayanamadım ve 21.01.2007 de yine gittim bu defa allah yüzüme güldü de düzgün bir şeyler alabildim...Abisi kıyı için azıcık daha beklemek lazım bence....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 07:22   #13
aganta borina borinata
Guest

umarım baharda umduğunuz avlarla karşılaşmak nasip olur...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 10:38   #14
mozdil
Tayfa

mozdil kullanıcısının avatarı

Eyvallah. Hepiniz sağ olun var olun. Artık insan öyle bir hale geliyor ki; balık yakalamış olsam şaşıracak durumdayım. Sadece ben olsam gam yemeyeceğim. Birlikte gittiğim arkadaşlarımda aynı durumda. Bu kişiler artık balık avının duayeni olmuş kişiler. Geçmişte gittiğimiz avlarda hiç kimse balık yakalayamaz iken oltalarını doldurmayı bilen kişiler. İfadesi aynen şu:
- Abi eskinden de kıt günler gördüm ama en azında ufak ta olsa bir kaç balık alırdım.

Artık ciddi bir şekilde balık neslinin sularımızda azaldığını düşünmeye başladım. Yine acı olan olay, son blaık avında Galata Köprüsü'nde neredeyse tüm kamışlarda birer tırıvırı bağlı idi. Sadece bir kişi malzemeciden 7 defa tırıvırı aldı. Bunların hepsi de suda kaldı. Bu halde balık mı olur buralarda.

Neyse malzemeyi yavaş yavaş kaldırmaya başladım. Artık fly hazırlamaya başlar, bahara kadar bu şekilde zaman geçiririz. Fly için eksik malzemelerimi dizmeye başladım.

Rastgele
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg 4.JPG (192,0 KB, 20 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg 2.JPG (47,5 KB, 19 Görüntülenme)

`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸ ><((((º>
More flyrods are broken by doors than by fish or casting!
mozdil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 10:59   #15
Güven ÖZYELDAN
Guest

Alıntı:
moz tafarından gönderildi
Eyvallah. Hepiniz sağ olun var olun. Artık insan öyle bir hale geliyor ki; balık yakalamış olsam şaşıracak durumdayım. Sadece ben olsam gam yemeyeceğim. Birlikte gittiğim arkadaşlarımda aynı durumda. Bu kişiler artık balık avının duayeni olmuş kişiler. Geçmişte gittiğimiz avlarda hiç kimse balık yakalayamaz iken oltalarını doldurmayı bilen kişiler. İfadesi aynen şu:
- Abi eskinden de kıt günler gördüm ama en azında ufak ta olsa bir kaç balık alırdım.

Artık ciddi bir şekilde balık neslinin sularımızda azaldığını düşünmeye başladım. Yine acı olan olay, son blaık avında Galata Köprüsü'nde neredeyse tüm kamışlarda birer tırıvırı bağlı idi. Sadece bir kişi malzemeciden 7 defa tırıvırı aldı. Bunların hepsi de suda kaldı. Bu halde balık mı olur buralarda.

Neyse malzemeyi yavaş yavaş kaldırmaya başladım. Artık fly hazırlamaya başlar, bahara kadar bu şekilde zaman geçiririz. Fly için eksik malzemelerimi dizmeye başladım.

Rastgele
malesef abi eskiden 365 gün av veren yerler artık bir elin parmak sayısı kadar ayda av vermeye basladı diğer zamanlarda incin top atar oldu bunun sebebi malesef kulağının üstüne yatan kendini bilmezler bu günlerini düşünmeden gece gündüz ağ bırakarak her türlü yolu deneyerek bölgeyi kurutan duyarsızlar kıyının durumu malesef böyle tekneyle cıkılsada değişen bir şey olmuyor saolsun troller kıyılarıda taramaya başladı açıklardaki nesli tükettikten sonra oltayı sallalıyoruz saatlerce sudaduruyor bir tık bile olmuyor nerdeyse saatlerce gez balık arar oluyoruz gün geliyor yapacak bir şey yok kaderimize boyun eğmekten başka biz biraz şanslıyızda bizden sonrakiler denizden böyle giderse ne tutar bilemem sayılı ayları bekleyip malzeme hazırlamak ve o dönemide iyi değerlendirmek gerekiyor anlasılan kolay gelsin size yaza kadar fotolara bakıp iç çekeceğiz abicim saygılar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 13:13   #16
mufi
Guest

Muratcım sen boş ver.. bogaz da balık akmasada damlar misali hiç belli olmaz
benin 30 yıllık istanbul tecrübem derki iki dnizi birleştiren istanbul bogazı her mevsim her yerinde olmasada mutlaka bir taraflarda balık verir.. senin dezavantajın kıyıcı olman...mesela beşiktaşta veya bebekte bir teknen olsa.. 12 ay bir şekilde balık alırsın..inşallah olur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 13:22   #17
aganta borina borinata
Guest

güzel yemler ellerinize sağlık...fly yapımı konusunda paylaşımlarınızın devamını dilerim...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2007, 20:04   #18
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
moz tafarından gönderildi

Rastgele
Murat çok güzel bir uğraş fly yapımı,zaman ve sabır gerekli,senin yapmış olduğun sahte sineklerde mükemmel herhalde sezon açılana kadar fly arşifini baya büyültürsün.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları