Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-09-2012, 22:32   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation 7,5 kiloluk levreği elleriyle yakaladı

Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde sahilde otururken kıyıdan 70 metre kadar açıkta gördüğü balığın yanına yüzerek giden 32 yaşındaki Süleyman Civelek, 7 kilo 350 gram ağırlığındaki levreği elleri ile yakalamayı başardı. Civelek, 80 santimetre boyundaki levreği

Amatör balıkçı olan ve bir kargo şirketinde çalışan Süleyman Civelek, dün sahildeki bir kaferyanın teras katında otururken kıyıdan 70 metre kadar açıkta denizde bir hareketlilik gördü. Hareketi takibe alan Civelek, bunun balık olduğunu anlayınca üzerindeki tişört ve ayakkabılarını çıkararak kot pantolonuyla denize atladı. Yüzerek balığın yanına ulaşan Civelek, daha sonra tartıldığında 7 kilo 350 gram ağırlığında ve 80 santimetre boyundaki levreği elleriyle yakalayarak kıyıya getirdi.

Kıyıya çıktıktan sonra olayı anlatan Civelek, hayatında hiç bu kadar büyük balık yakalamadığını söyledi. Civelek, "Bu kadar büyük levreği elle yakaladığıma ben de inanamıyorum. Bunun adı mucize" dedi.

Civelek, kafeteryada otururken denizde gördüğü hareketi takibe aldığını ve 5 dakika sonra beyazlığın daire şeklinde döndüğünü kaydetti. Civelek, "Balık olduğunu tahmin ettim. Ceplerimi boşalttım pantolonla denize atladım. Balığın yanına yüzerek vardığımda koca bir balık olduğunu gördüm. Kuyruğuna elimi attım balık silkinerek aşağı daldı. Biraz bekledim tekrar yukarı çıktı bu sefer yüzgeçlerinden yakaladım sırt üstü yüzerek kıyıya çıkardım. Kısmetin insanı nerede bulacağı belli olmuyor" diye konuştu.

Civelek'in yakaladığı levreği 325 TL'ye satın balıkçı ise böyle bir balığı elle yakalamanın mümkün olmadığını belirtti. Balıkçı, "Bu balık daha önce mutlaka darbe almış ve bulunduğu yerden yaralı olduğu için ayrılamamış. Yoksa elle yakalanması mümkün değil" dedi.haberlercom.
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-09-2012, 09:31   #2
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

Civelek'in yakaladığı levreği 325 TL'ye satın balıkçı ise böyle bir balığı elle yakalamanın mümkün olmadığını belirtti. Balıkçı, "Bu balık daha önce mutlaka darbe almış ve bulunduğu yerden yaralı olduğu için ayrılamamış. Yoksa elle yakalanması mümkün değil" dedi.haberlercom.

bende tam bu kısmını düşünüyordum. en sona saklamışlar.
paylaşım için teşekkür ederim kaptanım.
rastgelsin.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-2012, 19:01   #3
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Şimdi diyeceksiniz ki bunada muhalif oldun.ama olmak zorundayım.70 metre açıkta,hemde denizde,hemde çıplak elle Yapmayın be dostlar.2 karış derinliğindeki derede biz zor tutuyorduk çıplak elle 2 karışlık tatlısu kefallerini.
bence o balık ya ölüydü yada bir oltaya takılmış ve takımı kopartmış misinasıda biryerlere takılmış vaziyette idi.inanın ırmakta kıyıya kadar çektiğimiz 4-5 kğ lık balığı kepce ile zor alıyoruz değil ki elle.
Tabii Kaptanım okuduğunu alıntı yapmış ama ben inanmadım bu habere.
Paylaşımın için teşekkürler kaptanım.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-2012, 19:39   #4
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Kaptanım yanlış anlaşılmaz inşallah, bemde Hayrettin bey gibi düşünüyorum.Güzel bir alıntı yapmışsınız.Kusura bakmazsanız bir anektodumu paylaşayım.Memuriyetim dolayısı ile Güzel Egemizin şirin ilçelerinden birinde görev yaparken birlikte görev yaptığım arkadaşlardan birisi o yörenin avcılar kulubüne beni götürmüştü.Orada dikkatimi çeken bir yazı ile karşılaşmıştım.Şöyleki: Burada yalana yalan demek 10 TL cezaya tabidir.Paylaşmak istedin inşallah yanlış anlaşılmamışımdın.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-09-2012, 07:07   #5
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Nuri abim, kusura bakma ama ben de Hayrettin ustama katılıyorum, ayrıca biliyorsunuz amatörlerin tuttukları balıkları satması yasak, bu olayda amatörlüğe sığmaz.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları