Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-04-2007, 22:44   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Kıyıcılar henüz oturun oturduğunuz yerde..

Kıyıdan avlanan arkadaşlarım...Sakın olaki yok havalar ısınmaya başladı...Yok sıcaklık 18-20 dereceye geldi....vs gibi sebeplerle kanınınız yaynamasın henüz...En azından benim yörem için kıyı vakti daha gelmemiş....

03.04.2007 günü çocukluk arkadaşım olan Erdal'a ailece oturmaya gittik.Bu Erdal,Çeşmeden beraber tekne ile av yaptığımız Mercankatili35 nickli üyemiz değil.Neyse laf döndü dolaştı ve yahu epeyden beri beraber balığa gitmedik;acaba bu hava balık yapar mı konusuna geldi.Ne oldu ise haftaiçi ve mesai günü olmasına rağmen; ani bir kararla balığa gitme konusunda fikir birliğine varıldı.
Ve, 2-3 seneden beri gitmediğim ''balık çiftliği'' ortamına karar verilerek.Gece saat:11.30 gibi yola çıkıldı ve 100 adet sülünez alınarak Çeşme otobanının giriş gişelerinden yolculuğa başladık.Aman allahım otobanda daha 10 dakika gitmiş idik ki,birden yağmur çiselemeye başladı.. Tabi biraz sonrada çiseleme yerini bayağı bir yağmur yağışına başladı.Hani derler ya ''tut şeyinden vur duvara'' diye...
Vallahi hiç moral bozukluğu yapmadan varacağımız yere vardık.Ve,yaklaşık 15-20 dakika sonrada biz arabanın içinde hem muhabbet yaparken ve hemde yağmurun kesilmesi için dua ederken;yağmur kesildi...
Baktık çiftlik cemaati uykuda; fazla gürültü yapmadan çiftliğin denize doğru uzanmış ahşap iskelesine başdan ve kıçdan bağlanmış olan ''yem teknesi'ne çıktık ve avlanmaya başladık.İlk başladığımızda hava çok dingin ve deniz çarşaf gibiydi.Ve, bu arada bir iki ahtabot ile selamlaşma ve tanışma fırsatımız oldu...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mutluluğumuz malesef fazla sürmedi...Çünkü,sırtımızdan ve sol omzumuzdan denize doğru gittikçe sertleşen soğuk esen bir rüzgar başladı...At allah çek allah, derken sabahı zor yaptık.Günler henüz tam uzamadığı için bir türlü gece bitip de sabah olmak bilmedi...

Neyse,kötü geçen geceden sonra yüzümüz sabah havuzların kenarında tuttuğumuz bir kaç balıktan sonra çok şükür güldü.Kahretsin....karagözler de el gibiymiş...... Hem geçtiğimiz cumartesi hemde onu izleyen bu çarşamba günü makinayı kullandığım için malesef şarjı sabah bitti.O yüzden başka video görüntüsü yok.

Kısaca söyler isem,kıyı için olta vaktine daha var diyorum.Haaaa, piknik ve hava almak için gideceğim diyenlere yolun açık olsun diyorum...

Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-04-2007, 23:20   #2
Emre
Tayfa

Emre kullanıcısının avatarı

abicim yeter artık ağlamak istiyorum nerde bu balıkcıklar nerdesin balıkcıklar bizler sizii çok özledik yaa allah aşkına gelin şu kıyılara ne yapacaz biz sizsizz demekki abi sözü dinleyip sıcak evimde oturmam lazım

Millet Deliye Hasret Bizde Koycak Yer Yok

45-MANİSA / MERKEZ-45

A rh (+)

Bu mesaj en son " 06-04-2007 " tarihinde saat 23:23 itibariyle Emre tarafından düzenlenmiştir....
Emre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 06:09   #3
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

ishak abicim,oturun diyosun ama,ben oturamıyorum vallakaynıyo kanım.hafta içi bir-iki gün iş dönüşü,akşam soluğu deniz kenarında-alaybey'de-alıyorum.ilk başlarda hiç vuruş yoktu.şimdi fena sayılmaz.seyrek de olsa el kadar ısparozlar.belki arada şaşkın bi çipuraya denk gelirim diye umutla bekliyorum.buna da şükür.o kıpırtıyı hissetmek bile yeter hem de hava almış oluyorum.oyalıyorum işte kendimi..

..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 11:57   #4
aganta borina borinata
Guest

ya öyle bi barakada ben çaksam dadından yinmez herhal ...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 12:49   #5
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Yarın gidiyorum İshak abi, inşallah bişeyler çıkar.. hem birde bu tarafların iğde bakımından durumunu öğrenmiş oluruz..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 13:15   #6
LehimpompasI
Oltacı

LehimpompasI kullanıcısının avatarı

Unhappy

Balık yok vizeler de kapıda zaten

Ders çalışmak lazım ama çalışamıyom, neden, çünkü artık rüyamda bile makina almakla meşgulüm...

Balık da yok
Eski 07-04-2007, 18:50   #7
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

abim allah içine sindirsin ne güzel balıklar..bir dahakine daha fazlası denk gelir inşalah.ahtapotlarda baya iyimiş abi ne salata olur onla ya..
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 19:31   #8
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

İshak abi senin videolarını ve şu çiftliğin barakasını görünce Mutluluk flimi aklıma geldi.. Özgü Namalın oynadığı şuanda vizyonda olan flim aynen buraya benzer biryerde geçiyor, gerçi flimin %70 i denizde geçiyor.. Özellikle çiftliğe geldikleri sahneler çok komik ve balıkçıların hoşlanacağı tarzdan görüntüler..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2007, 20:53   #9
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

ishak abi ahtapotlara bittim. ağzımın suyu aktı valla... umarım mındar etmemişsindir......

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-2007, 07:36   #10
mufi
Guest

İshakcım olsun be yinede hevesini almış sayılırsın..en azından boş değil..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları