Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-03-2011, 12:26   #1
Necati ARAT
Kaptan

Thumbs up Hiç Bilmediğimiz Bir Avlakta İlk Deneyimimiz...

Evet değerli dostlar..

Kamil ve Orhan abimiz geçen günlerde bana yaptıkları ziyarette, hafta sonunda çok güzel bir hava olacağını öğrenerek hep birlikte bir av gerçekleştirmek üzere kararlaştırdık..

İzmirden.......: Orhar abim, Serhat ve Yağız Kardeşlerim ve Ben...
Manisadan....: Halit, İrfan, Abdullah ve Kamil abilerimiz...

Nitekim cumartesi akşam 21:00'de bizler yola koyulduk. Manisadan gelecek abilerimiz ise Pazar günü Sabah 03:00'de Manisadan yola çıkacaklardı..

Yeni bir yer, Yeni bir macera için bilmediğimiz sakin bir yer arayışımız üzere Karaburun tarafında çok güzel bir koy bulduk. Küçük bir keşiften sonra kamp yerimizi belirledik ve kısa zamanda oltalarımızı deniz ile kavuşturduk.

İlk defa geldiğimiz ve olta attığımız bu yerde bakalım şansımız yüzümüze gülecekmiydi? Biraz uğraştan sonra çaylar demlendi yemekler yendi. Bu geçen zaman zarfı üzerinde oltalarda hiç bir hareket yoktu. Bunun üzerine Yağız kardeşimiz bulunduğumuz yerin 150 metre sağını denemek üzere bir iki olta takımı ile yer değiştirdi. 15 dakika geçmeder küçük bir karagöz ilk misafiriydi. Ancak karagözün küçük olması üzere ve arkasını düşünerek bissmillah deyip denize aynen iade ettik. Sonra ortak bir kararla kamp yerinin buraya taşınmasını kararlaştırarak malzemeleri oraya taşıdık. Bir zaman geçmişti ki bir sinyal ben aldım ve tasmayı attım. Benimkide bir Karagöz sirkülere uygunluğu gözden geçirilerek Balığı bu sefer misafirimiz olmak üzere yanımıza aldık. Sonrasında Güneşin doğumuna kadar hiç bir kıpırtı yaşamadık.. Manisadan misafirlerimizde Bulunduğumuz yeri bulmuş, onlarda kampa ulaşmıştı. Geldiklerinde, çaylar hazırdı. Bir kaç bardak çay içip muhabbetin iki belini kırdıktan sonra onlarda yerleşmek üzere bizim diğer bir tarafımıza gidip oltalarını deniz ile buluşturdular..

Yaklaşık saat 09:00 a kadar yine bir kıpırtı olmamıştı. Güneş tam arkamızdan doğup güneş ışığı hala bizim olta mesafemizi aydınlatmamış, hala gölgedeydik. İçimden geçen; Güneş eğer birazdaha yükselip olta mesafelerimizi aydınlatırsa balık alabileceğimizi düşünüyordum ki bu düşüncemdede yanılmadım. Saat 10:15 civarı ilk sağlam vuruşta ilk misafiri kıyıya aldım. Yağızın uzak olması itibari ile resim yada video çekemedik..
Bunun sevinci ile hemen Manisalı abilerimizin yanına giderek, hem onların durumunu öğrenmek hemde balığın olabileceğini düşünerek yanlarına vardım. Abilerimizde boş durmamış bir karagöz bir sargoz ile açılışı yapmışlardı bile. Geri geldim ve olta yemlerini tazeliyerek tekrar beklemeye koyuldum. Güneşin tepeye doğru yaklaşması, Bahardan kalma bir hava, sıcak ve gece uykusuzluğunun üzerine iyice rehavet çökmüştü. Arkadaşların yanıma gelerek muhabbete koyulmamız biraz uykuyu dağıtmıştı ki sıkı bir vuruş üzerine oturduğum yerden tasmayı çalıverdim muhterem Paşanın ağzına, Yağız kardeşim bu sefer yanımdaydı. Hemen kamerayı açıp çekime başladı. Birinci misafirimiz yaklaşık 2 saatten beri yanlız ve canı sıkılmaya başlamıştı ki, akrabası büyük Paşayı yanına koyuverdik, Amca oğlu Karagöz beyle muhabbetlerini koyulaştırmaları için.

Öğlen olup karnımız acıkmıştı, Hepimiz bir araya gelerek yemek hazırlıklarına başladık.

Aşcı : Halit abi
Aşcı Yamağı : Abdullah abi

Günü Menüsü (8 kişilik): 1 Adet büyük bir kangal Afyon sucuğu, 1 paket margarin, 20 yumurta, 10 ekmek...
Tatlı: 1 kg helva..

Yemek hazırlığı bitip sofraya oturduğumuzda, Tatlı bir sohbetle Gülüş cümbüş yemeğimizi yiyip karınlarımızı iyice doyurduk.

Yaklaşık Pazar 14:00 civarı ava son verip toplanma kararı alıdık. Manisalı abilerimiz akşam suyunu yapıp cıkacaklarını belirtikleri içinde onlarlada vedalaşıp, helalleşip av maceramızı sonlandırdık..

Şimdi sizlerle Bu güzel günün Resimlerini paylaşmak istiyorum..
Bazı resimlerde oynama yaparak daha eğlenceli bir hale getirmeye çalıştım umarım beğenirsiniz..

Resimlerde sadece ve sadece eğlenme amaçlı oynanmış olup
SÜRÇÜ LİSAN EDERSEM AF OLA..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

BUNLARDA KAMİL HOCAMIN MAKİNADAN..

Bu mesaj en son " 15-03-2011 " tarihinde saat 11:23 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-03-2011, 13:05   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Güzel buluşma güzel av olmuş devamını diliyorum Merada güzelmiş
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2011, 13:09   #3
ali rıza acar
Kaptan

ali rıza acar kullanıcısının avatarı

Necaticim, balık azda olsa muhabbet görüldüğü kadarı ile şahane. Resimler ve paylaşımda öyle. Okurken kendimi adeta yanınızda hissettim.
Sağlıcakla kalın.
K0NUM. KSK
ali rıza acar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2011, 13:12   #4
serhatengin
Kaptan

serhatengin kullanıcısının avatarı

harika bir gündü her ne kadar balık beni sevmemiş olsada ortam mükemmel abiler ve sohbetleri şahaneydi günün en sessizi bendim ama kimse aldanmısın aslında bu kadar sessiz değilimdir hepinize sevgi ve saygılarımla inşallah en kısa zamanda tekrarlamak dileğimle rastgelsin
Yaşadığım Yer:İZMİR-KARŞIYAKA

Herkese Rastgelsin
05067328711
serhatengin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2011, 14:09   #5
musty
Kaptan

musty kullanıcısının avatarı

Necati abicim emeğinize sağlık balıklarda süper ellerinize sağlık paylaşım için teşekkürler abisi...
Eski 14-03-2011, 14:14   #6
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Sevgili Necati kardeşim, harika bir rapor olmuş.....İnşallah balığında bol olduğu daha nice avlara kardeşim..

1963-izmir

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2011, 14:39   #7
İrfanavcı
VİP

İrfanavcı kullanıcısının avatarı

Gerçekten çok güzel bir gün geçirdik,
balık azdı ama,muhabbet çok güzeldi.
Necati kardeşim paylaşım için teşekkürler.

İrfanavcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2011, 15:13   #8
Necati ARAT
Kaptan

Thumbs up

videomuz yayına girdi
keyifli seyirler..

Alıntı:
necati arat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2011, 15:48   #9
serhatengin
Kaptan

serhatengin kullanıcısının avatarı

video süper olmuş abicim eline emeğine sağlık
Yaşadığım Yer:İZMİR-KARŞIYAKA

Herkese Rastgelsin
05067328711
serhatengin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2011, 15:58   #10
Halil İplikçi
Kaptan

Halil İplikçi kullanıcısının avatarı

süper bir paylaşım olmuş bütün ekibi tek tek kutluyorum ne muhabbet olmuştur orda

Hüsnü Halil İplikçi
Halil İplikçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları